Historia Miłosza - Blog

sprzęt rehabilitacyjny w domu

Pewnego dnia rozejrzałam się po pokoju syna i uświadomiłam sobie jak wiele mamy już sprzętu rehabilitacyjnego. Z części już nie korzystamy, a inne są w użyciu każdego dnia. Jestem pewna, że Miłosz swoje umiejętności motoryczne zawdzięcza m.in. korzystaniu z właściwych narzędzi terapeutycznych w warunkach domowych. Dlatego pozwolę sobie na pełen opis wszystkich przedmiotów. Myślę, że ta informacja może się okazać niezwykle pomocna dla innych rodziców. Warto pamiętać, że w podjęciu decyzji o zakupie może przyjść z pomocą fizjoterapeuta dziecka.

1. Blat do ćwiczeń. Zamiast profesjonalnego stołu rehabilitacyjnego u nas w domu sprawdził się zrobiony na wymiar blat, który jest przeznaczony w dużej mierze do ćwiczeń (najwięcej sprawdza się przy metodzie Vojty). Spełnia swoją rolę gdy jest bezpośrednio położony na łóżeczku dziecka. Zrobiony został ze sklejki, gąbki i odpowiedniego materiału. Ostatecznie nie mieliśmy tylko skaju, dlatego koszt wykonania zamknął się z zakupem materiału i obicia w kwocie 70,00.

2. Piłka gimnastyczna. Średnica piłki uzależniona jest od wieku dziecka. Na samym początku sprawdza się najlepiej piłka do ćwiczeń z uszami. Miłosz obecnie korzysta w domu z piłki o średnicy 60 cm z maksymalnym obciążeniem do 100 kg. Piłka ta świetnie nadaje się do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Cena: 30,00.

3. Balsan Futura. Urządzenie rehabilitacyjne, które bardzo dobrze sprawdza się do kąpieli perełkowych i ozonoterapii w warunkach domowych. Masaż perełkowy wspomagany ozonem usprawnia krążenie krwi oraz zmniejsza napięcie mięśniowe. Cena: 4990,00 (zakup sfinansowany przez WOŚP).

4. Squiggles Early Sitting System czyli fotelik terapeutyczny. Dziecko siedząc w nim ma prawidłowo ustawioną miednicę, co jest niezwykle ważne kiedy nie potrafi jeszcze samodzielnie siadać, a miednica jest sztywna. Cena: 7000,00 (wypożyczony z Ośrodka).

5. Mata Thera Band. Jest lekka, łatwa do utrzymania w czystości i antystatyczna, dodatkowo utrzymuje temperaturę ćwiczącego. Dla mnie najważniejszym atutem jest zwarta, antypoślizgowa struktura powierzchni oraz to, że posiada wysoką elastyczność i zdolność amortyzowania upadków. Wymiary: 100×190, grubość 1,5 cm. Cena: 410,94 (zakup sfinansowany przez WOŚP).

6. Wałek Multiroll. Wałek ma szerokie zastosowanie w ćwiczeniach wzmacniających i równoważnych. Wałek jest wykonany z bardzo dobrego materiału i jest do pompowania. Cena: 192,78 (zakup sfinansowany przez WOŚP).

7. Ławeczka DL. Każdy rodzic, którego dziecko uczęszcza na rehabilitacje wie jak wygląda taka ławeczka oraz jak doskonale sprawdza się w ćwiczeniach z naszymi pociechami. Decydując się na zakup ławeczki możemy kontynuować ćwiczenia również w domu. Posiada regulację wysokości i jest wykonywana na zamówienie. Cena: 630,00.

8. Pionizator Małpka. Największą zaletą stosowania pionizatora jest stymulacja rozwoju psychoruchowego i wpływ na poprawę stanu psychicznego dziecka. Szczególnie istotny jest wpływ na prawidłowy rozwój mięśni, stawów i układu kostnoszkieletowego, zapobieganie i leczenie przykurczów stawów i mięśni. Cena: 4000,00 (refundacja przez NFZ i PCPR).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *