Historia Miłosza - Blog

turnus rehabilitacyjny

W poniedziałek Miłosz rozpoczął swój pierwszy turnus rehabilitacyjny. Zajęcia odbywają się w ośrodku w Ziemięcicach z terapeutami, których Miłosz zna i przede wszystkim lubi. Przez dwa tygodnie ćwiczyć będzie z fizjoterapeutą, neurologopedą oraz terapeutą SI. Dodatkowo zaplanowano również zajęcia z hipoterapii oraz dogoterapii. Rehabilitacja odbywa się popołudniu, rano Miłosz do końca lipca będzie chodził do przedszkola. Na fizjoterapii nasz mały bohater będzie ćwiczył w kombinezonie Dunag. Natomiast neurologopeda planuje skupić się z Miłoszem na trzech aspektach:

1. Ćwiczenia artykulacyjne w tym ustawiane artykulatorów do wywoływania głosek i utrwalanie głosek już wywołanych, intensywne ćwiczenia języka i warg w celu poprawy kinestezji narządów artykulacyjnych.

2. Dalsze programowanie języka: ćwiczenia tworzenia rozbudowanych wypowiedzi, kontynuacja tworzenia wypowiedzi na bazie rozumienia związków przyczynowo-skutkować,  czas przeszły i przyszły.

3. Ćwiczenia logorytmiczne mające na celu poprawę słuchu fonematycznego, melodii, rytmu i tempa wypowiedzi, ale również spontaniczności werbalnej, kreatywności a także wspomaganie ruchem werbalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *