Historia Miłosza - Blog

podaruj 1% podatku dla Miłosza

Wasz 1% to nowe możliwości: to dodatkowe terapie, zajęcia i wizyty u specjalistów, to też codzienne życie, które przy chorobie dziecka jest ogromnym wyzwaniem.

KRS: 0000186434
cel szczegółowy: Pałaszewski Miłosz 282/P
e-pity: https://bit.ly/35F9r0D

Kolejne sukcesy Miłosza robią wrażenie na niejednej osobie. Ja sama jestem z niego bardzo dumna. Za nami 8 lat trudnej i nierównej walki o samodzielność naszego dziecka. Ten czas minął nam w mgnieniu oka. Ostatnie miesiące to również czas niekończącej się pandemii z ograniczoną dostępnością do zajęć, terapeutów, specjalistów itp. Na naszych barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność nie tylko za wychowanie, ale także za terapię i rehabilitację naszego dziecka w warunkach domowych, które wymaga systematycznej pracy i indywidualnego podejścia.

To dobry moment aby spojrzeć wstecz na te osiem lat, przypomnieć sobie i wam początki naszej walki. Nigdy nie zapomnę jego wątłego ciała, drobnych nóżek wielkości palca taty. Kiedy się urodził przez długi czas nie potrafił nawet samodzielnie oddychać. Ostatni szpital opuścił w piątym miesiącu życia i od tego czasu jest nieustannie rehabilitowany. Choć od początku dało się zauważyć potencjał dziecka to przez pierwszy rok terapia nie przynosiła wielkich sukcesów. Dopiero w dziewiątym miesiącu życia zaczął unosić główkę, miesiąc później siedział przez chwilę bez podtrzymania, a samodzielnie siadać zaczął dopiero kiedy skończył 12 miesięcy. Rok później postawił pierwsze samodzielne kroki.

Dzisiaj to uśmiechnięty i radosny chłopiec, uczeń 1 klasy niepublicznej szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi, wspinający się na ściance, lubiący długie i kilkudniowe górskie wędrówki, to dziecko, które nauczyło się pływać, nurkować, jeździć na rowerze (na dwóch kółkach!). Pomimo zdiagnozowanej niepełnosprawności intelektualnej potrafi czytać, pisać i liczyć do 20. Tym co potrafi zaskakuje nie tyle nas, co lekarzy i terapeutów. Zwłaszcza tych, którzy znają go od urodzenia. W takiej sytuacji łatwo można zapomnieć, że to nadal chłopiec z mniejszymi i większymi problemami, wymagający stałego wsparcia i pomocy. Ograniczenie samodzielności fizycznej dziecka w zakresie motoryki małej widoczne jest we wszystkich obszarach jego funkcjonowania w życiu codziennym (diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce, niedowład lewostronny, słabowidzenie). Z jednej strony nasza pomoc jest naprawdę niewielka, ale z drugiej strony bez tej odrobiny wsparcia nie zrobi kolejnego kroku. To właśnie dlatego ponownie zwracamy się do was z prośbą o przekazanie swojego 1% na rzecz naszego syna. Droga do samodzielności Miłosza jest jeszcze długa jednak z wami będzie nam łatwiej ją pokonać. To dla nas wyzwanie i plan na kilka kolejnych lat.

KRS: 0000186434
cel szczegółowy: Pałaszewski Miłosz 282/P
e-pity: https://bit.ly/35F9r0Dh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *