Historia Miłosza - Blog

Góry dla Miłosza – Ukraina

Projekt „Góry dla Miłosza” rusza ponownie! Gdzie w tym roku? Myślę, że to będzie dla wszystkich ogromne zaskoczenie. Jesteśmy już na szlaku, a wędrować będziemy aż sześć dni. Ale tym razem wyprawa będzie jeszcze trudniejsza niż w latach ubiegłych. Pozdrawiamy ze wsi Diłove na… Ukrainie! Przez dwa pierwsze dni będziemy szli przez Marmarosze, a przez kolejne granią Czarnohory. Wędrówkę zakończymy we wsi Kvasy. Na całej prawie 100 kilometrowej trasie nie ma żadnego schroniska, czy punktu w którym można uzupełnić zapas żywności. To co mamy w plecakach musi nam wystarczyć na całą drogę. Potrzebną wodę będziemy czerpali ze źródeł, a posiłki gotowali na kuchence turystycznej.

Naszym projektem chcemy przybliżyć innym ludziom problemy z jakimi zmagają się rodziny takie jak nasza. Chcemy też dać nadzieję innym rodzicom. Niepełnosprawne dziecko wcale nie musi oznaczać wykluczenia społecznego.

Dzisiaj ruszamy w Marmarosze zwane także Alpami Huculskimi lub górami Rachowskimi. To pasmo w Karpatach Wschodnich leżące na pograniczu ukraińsko rumuńskim. Aby móc poruszać się po tym szlaku musieliśmy wcześniej uzyskać od ukraińskiej straży granicznej specjalne zezwolenie. Przepustka odebrana, a zatem ruszamy w drogę!

Akcja „Góry dla Miłosza” to projekt charytatywny. W tym czasie aktywna jest zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza zrzutka. Poprzeczka w tym roku postawiona jest naprawdę wysoko, ale tylko tak możemy wam pokazać, że niemożliwe nie istnieje! Dołącz do naszego marszu do samodzielności naszego syna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *