Historia Miłosza - Blog

Bajkał dla Miłosza rusza w lutym!

Projekt „Bajkał dla Miłosza” rusza w lutym 2022 roku! Myślę, że to będzie dla wszystkich ogromne zaskoczenie. Jednak tym razem, to nie nasza rodzina wyrusza na wyprawę, a zrobi to Łukasz Rybicki. Mieszkaniec Gdyni, na co dzień kierowca pierwszego piętrowego autobusu w Londynie zasilanego wodorem, ale przede wszystkim pełen energii człowiek o wielkim sercu, który zwrócił uwagę na potrzeby naszego syna. Połączyła ich pasja do podróżowania i wspólny cel.

Projekt przejścia jeziora Bajkał w środku zimy przy temperaturze powietrza -30 st. C, samotnie i na nartach z saniami, które będą ważyć 50-60 kg, to nie tylko bicie nowego rekordu Guinnessa, ale również zbiórka środków na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, niedowładem lewostronnym oraz niepełnosprawnością intelektualną.

Bajkał zimą zmienia się w niezwykły szlak komunikacyjny, na zamarzniętym jeziorze tworzy się lodowa powłoka o grubości przekraczającej 1 metr. Dzięki temu Łukasz będzie mógł się przemieszczać po jego powierzchni wraz z całym ekwipunkiem holowanym na saniach w trudnym terenie i w bardzo zmiennych warunkach pogodowych (silny wiatr, śnieg, twardy lód, przeszkody i głazy lodowe, szczeliny oraz słaba widoczność). Wszystko co zabierze ze sobą musi mu wystarczyć na 20 dniową wyprawę i biwakowanie pod namiotem na lodzie.

Akcja „Bajkał dla Miłosza” to projekt charytatywny. W tym czasie aktywna jest zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza. Każdy z Was może uczestniczyć w akcji!

Charytatywny projekt „Bajkał dla Miłosza”

Cel: zbiórka na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza z MPD
Kto: Łukasz Rybicki
Termin: 15.02-6.03.2022
Cel: Zimowe przejście wokół jeziora Bajkał w 20 dni
Dystans: 1300 km

zrzutka.pl

Diagnoza

Miłosz to skrajny wcześniak który urodził z wagą 990 g 13 tygodni przed wyznaczonym terminem. Dzień w którym przyszedł na świat odmienił już na zawsze przyszłość naszego dziecka. U Miłosza rozpoznano: niewydolność oddechową i krążenia, krwawienie dokomorowe IVH III/II, krwiak śródmózgowy, torbiel po krwiaku śródmózgowym, zespół zaburzeń oddychania RDS III, retinopatię, zapalenie opon mózgowych, wodogłowie (stan po cystowentrykulostomi, septostomii i implantacji układu zastawkowego), mózgowe porażenie dziecięce (niedowład lewostronny), dyzartrię (zaburzenia mowy) oraz niepełnosprawność intelektualną.

Terapia i rehabilitacja

Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań i terapii, które mogą pomóc naszemu dziecku. W tym roku rozpoczęliśmy wibroterapię za pomocą urządzenia Galileo, a także wyjechaliśmy na turnus delfinoterapii. Jesteśmy pewni, że nowe bodźce, których dostarczyliśmy Miłoszowi pozwolą mu zrobić kolejny milowy krok w rozwoju. W przyszłości chcemy kontynuować rozpoczęte terapie.

Zbieramy na dalsze leczenie i rehabilitację syna, który zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym!

Walka o zdrowie Miłosza cały czas trwa. Aby w przyszłości mógł być samodzielny, konieczna jest ciągła, kosztowna rehabilitacja. Jest ona niezbędna! Postawienie samodzielnych kroków naszego dziecka nie jest równoznaczne z zakończeniem terapii. Ona była, jest i będzie nierozłącznym elementem walki o lepsze jutro Miłosza. Nie poddajemy się, wciąż idziemy, walczymy i prosimy byście wsparli nas w naszej walce o samodzielność naszego syna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *