Historia Miłosza - Blog

terapia domowa – integracja sensoryczna

Miłosz codziennie w domu w ramach terapii SI huśta się. W domu ma trzy różne sprzęty: tradycyjną huśtawkę, platformę SVÄVA oraz siedzisko wiszące EKORRE. Bujanie rozwija u Miłosza zmysł równowagi i zdolności ruchowe. Oprócz terapii zapewnia też dobre samopoczucie i relaks.

Najgorzej w tym rankingu wypada EKORRE, uwielbia tradycyjną huśtawkę oraz platformę. SVÄVA wymagała ulepszenia. Sam produkt jest godny polecenia, nie zajmuje dużo miejsca, a mocowania do sufitu są uniwersalne, można je wykorzystać również do podwieszenia siedziska. Dziadek szybko uporał się z ich montażem. Platforma jest podwieszona na trzech szerokich taśmach.
Do dwóch z nich zostały doszyte uchwyty do trzymania się podczas bujania w pozycji siedzącej lub stojącej (na dwóch różnych wysokościach). Babci przyszycie takich uchwytów nie zajęło dużo czasu, a po wypróbowaniu nowej, lepszej wersji platformy SVÄVA tata Miłosza stwierdził, że zabrakło w tym produkcie tak ważnego elementu. Teraz bujanie z możliwością trzymania się uchwytów jest wygodniejsze dla małych rączek syna. Już nie musi obejmować sztywnej taśmy ręką, co było utrudnionym zadaniem.

Efekty codziennej pracy są widoczne, dlatego polecam wszystkim rodzicom zakup platformy dla swojego dziecka. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego niemal wszystkie dzieci lubią się huśtać? Niewątpliwie chodzi o niezwykłą moc tego ruchu. To taki rodzaj ruchu (kołysania), który towarzyszy dziecku już od pierwszych chwil i jest potrzebny do jego prawidłowego rozwoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *