Historia Miłosza - Blog

Miłosz zdobył medal

Gdy większość z nas zastanawiała się dzisiaj, czy przed południem w ogóle warto wychodzić z domu, ponad 900 osób wzięło udział  w akcji sportowo – charytatywnej.  Miłosz po raz drugi uczestniczył w biegu dla dzieci i młodzieży. Tym razem w kategorii: 150 m chłopcy roczniki 2012-2011.

Na trasie sportowe emocje, a jednocześnie walka o każdy centymetr i z samym sobą. Wśród dzieci Miłosz był jedyną osobą niepełnosprawną, mimo to dzielnie walczył o swoje miejsce na mecie. Należy sobie wyobrazić co czuje taki 3-latek biegnący w 16 osobowej grupie, ile musi być emocji. Meta wręcz eksplodowała entuzjazmem kibiców. Chyba przeżywałam start swojej pociechy bardziej, niż on sam. Miłosz ukończył swój bieg samodzielnie. Do mety dotarł ostatni. Wszystkie maluchy na mecie swojego biegu otrzymały medal, Miłosz również. Drugi w kolekcji!

Śmiało można stwierdzić, że piknik sportowy „Biegamy z Sercem” dla niepełnosprawnej młodzieży jest strzałem w dziesiątkę, czego potwierdzeniem była dzisiejsza impreza. Po pierwsze: buduje to klimat zawodów, po drugie uświadamia reszcie społeczeństwa, jak sport stał się ostatnio ważny dla wielu osób, po trzecie pomagamy potrzebującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *