Historia Miłosza - Blog

Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019

Dzisiaj otrzymałam list potwierdzający nominację Kapituły Redakcyjnej „Dziennika Zachodniego” do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Nominacja jest wyróżnieniem za przejście 137 km Małego Szlaku Beskidzkiego wraz z 6,5 letnim synem Miłoszem z niepełnosprawnością (mózgowe porażeniem dziecięce).

Miłosz – najmłodszy zdobywca Małego Szlaku Beskidzkiego

Sam tytuł brzmi nieprawdopodobnie. Przejście 137 km w ciągu 7 dni dla zwykłego śmiertelnika jest już nie lada wyzwaniem. Pokonanie takiej trasy przez 6,5 letnie dziecko z niedowładem lewostronnym brzmi wręcz absurdalnie, a gdy robi się to dzień po dniu i to jeszcze w górach, to skala trudności rośnie niewyobrażalnie. Czy istnieją jeszcze rzeczy niewykonalne? Codziennie zadaje sobie to pytanie.

Pokonanie takiego dystansu w górach, aby pomóc swojemu dziecku wymagało ode mnie wyjścia ze strefy komfortu. Musiałam oswoić i zaakceptować lęk, który towarzyszył temu wydarzeniu, tam na szlaku w górach i tu na miejscu, po powrocie podczas projektu „Góry dla Miłosza”. Nie można jednak zapomnieć, że wyjście poza strefę komfortu to też szansa, a w przypadku Miłosza to szansa na lepsze jutro. Jako mama jestem spełniona, bo robię wszystko, aby pomóc swojemu dziecku.

Nominacja to dla mnie wielkie wyróżnienie, ale przede wszystkim duże zaskoczenie, a zarazem motywacja do dalszej walki o samodzielność Miłosza.

Jeśli uważacie, że zasługuje na ten tytuł, to zachęcam do oddania swojego głosu. Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do środy, 12 lutego 2020 r. do godz. 22:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *