Historia Miłosza - Blog

17 listopada – Światowy Dzień Wcześniaka

Jaki jest twój poziom wiedzy na temat problemów dzieci przedwcześnie urodzonych? Mój był znikomy (dzisiaj jest już inaczej). Gdy urodziłam Miłosza w 27 tygodniu ciąży (z wagą 990 gram w stanie ciężkim) moja niewiedza była moim sprzymierzeńcem. Nie mogłam się do tego przygotować bo przyjście na świat wcześniaka jest zazwyczaj wielkim zaskoczeniem dla rodziców.

Stopniowo jak mijały dni, tygodnie, miesiące: począwszy od urodzenia syna zdobywałam ogromne doświadczenie w wychowywaniu wcześniaka i rozwiązywaniu jego problemów wynikających z przedwczesnego porodu. U Miłosza już w pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano: niewydolność oddechową, RDS III, niewydolność krążenia, krwawienie z płuc, bezdechy, wylewy dokomorowe (IVH III/II), torbiel po krwiaku śródmózgowym, retinopatię oraz wodogłowie.

Mimo trudnego startu udało mu się pokonać wiele problemów. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, pojawiają się sukcesy i momenty wzruszenia. Mam nadzieję, że czytając bloga palaszewski.com o historii mojego dzielnego syna Miłosza Pałaszewskiego przybliżyłam choć trochę to co czuję i z czym przyszło mi się zmierzyć od momentu jego narodzin. Dziękuję za to, że poznałeś moje dziecko, bo już teraz jest kimś wyjątkowym, wybrał życie. Czasem warto w zabieganym życiu zatrzymać się, znaleźć małą chwilę, by w ciszy i spokoju zastanowić się, co jest naprawdę ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *