Historia Miłosza - Blog

test osobowości

Jestem przekonana, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu wykonał jakiś test. A może właśnie był to test osobowości? Często wyniki odkrywają nam rzeczy, które już wiedzieliśmy na swój temat – ekstrawertyk lub introwertyk, siła władzy lub siła perfekcji, analityczne postrzeganie świata – interesujące prawda? Ale czy te wyniki zmieniły Twoje życie w jakikolwiek sposób? Czy wpłynęły na nie?

Dzisiaj w pracy miałam okazję być na szkoleniu, na którym wykonałam test. Test, który określił moją osobowość. Dla mnie wynik nie był zaskakujący. Moje kolory to zielony i niebieski, prezentuję siłę spokoju i perfekcji. A jak to się przekłada na bycie rodzicem? Ile jest w tym prawdy?

Siła spokoju.
Jako rodzic: jest dobrym rodzicem, poświęca dzieciom dużo czasu, nie spieszy się, nie łatwo go zdenerwować.

Siła perfekcji.
Jako rodzic: wymagający, oczekuje właściwego postępowania, dba o porządek w domu, troskliwy, poświęca się dla innych, zachęca do nauki i rozwoju zdolności.

Nigdy wcześniej nie interpretowałam wyniku w kontekście bycia rodzicem bo nie było takiej potrzeby. Dzisiaj już znam odpowiedź, jest w tym wyniku wiele prawdy. Jednak bywają w moim życiu momenty kiedy się zdenerwuję i brakuje mi czasu. Dzięki znajomości swojego typu osobowości wiem też jakie są moje słabe strony, a zdobyta wiedza pozwoli mi je doskonalić. Wiem z czym gorzej sobie radzę, co sprawia mi problem i nad którymi cechami charakteru powinnam popracować.

Jedynie mój maż ma wątpliwości czy rzeczywiście prezentuje siłę spokoju 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *