Historia Miłosza - Blog

Góry dla Miłosza po raz piąty!

Charytatywne akcja „Góry dla Miłosza” doczekała się kolejnej edycji. Piękna historia trwa już 5 lat!

W tym roku ponownie wyruszymy na szlak by w ten sposób zebrać choć część środków potrzebnych na leczenie i rehabilitację oraz codzienne funkcjonowanie naszego syna. Bez wątpienia będzie to najdłuższa i najbardziej wymagająca trasa z dotychczasowych. Jedziemy w Alpy! Naszym celem jest przejście szlaku Tour du Mont Blanc. Liczący 170 km i 10 000 metrów przewyższenia szlak biegnie wokół najwyższego szczytu Europy. Wyruszymy z francuskiej miejscowości Les Houches. Koniec wędrówki jest dokładnie tam, gdzie jej początek, gdyż TMB zatacza pętlę. Tradycyjnie będziemy spać pod namiotem na wyznaczonych polach namiotowych lub biwakowych, a wodę czerpać ze źródeł. Trasa TMB prowadzi przez Francję, Włochy i Szwajcarię. Już pierwszego dnia naszej wędrówki będziemy na wysokości powyżej 2 000m. Natomiast najwyższy punkt w wybranym przez nas wariancie TMB (jest ich kilka) to przełęcz Fenêtre d’Arpette z wysokością 2665m n.p.m. Tak wysoko jeszcze nigdy nie byliśmy! Pokonanie tego szlaku może nam zająć nawet 12 dni.

Skąd pomysł na TMB? Rok temu skontaktował się z nami Paweł Góralczyk, który mieszka we francuskiej miejscowości Aime-la-Plagne u podnóża Mont Blanc. Zaprosił nas do siebie abyśmy mogli z Miłoszem wędrować alpejskimi szlakami. Jesteśmy już u Pawła, który przyjął nas bardzo serdecznie. W niedzielę 16 lipca ruszamy na szlak TMB. Paweł kilka razy do nas dołączy oraz przejdzie razem z nami odcinek ze szwajcarską przełęczą Fenêtre d’Arpette. To bardzo trudna technicznie trasa i Miłosz na pewno będzie wymagał pomocy.

Akcje charytatywne nie są nowością w naszym kraju. Ta jednak jest wyjątkowa, bowiem jej uczestnikiem jest dziecko z niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną. Nasz syn Miłosz pokonuje samodzielnie całą trasę długodystansowym szlakiem. Idziemy wolniej niż inni, a przede wszystkim ostrożnej, tak aby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Akcja „Góry dla Miłosza” to projekt charytatywny. W tym czasie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza: zrzutka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *